Pretláčanie:Debnárová išla v Sofii cez bolesť: Nebude žiadna dovolenka

Na snímke vľavo Lucia Debnárová a vpravo Rebeka Martinkovičová pózujú s medailami 8. júna 2015 v Bratislave po návrate z 25. majstrovstiev Európy v pretláčaní rukou, ktoré sa konali v bulharskej Sofii. Lucia Debnárová získala ďalší titul majsterky Európy, keď triumfovala v ľavej ruke do 60 kg. V rovnakej váhovej kategórii vybojovala v pravačke striebro. Rebeka Martinkovičová obhájila v kategórii do 21 rokov titul majsterky Európy v ľavej ruke z Baku. Okrem zlatej medaily získala v rovnakej vekovej kategórii do 70 kg striebornú medailu v pravačke. Foto: TASR/Martin Baumann

Sofia 8. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou na 25. ME v Sofii opäť potvrdili príslušnosť k absolútnej špičke, keď v bulharskej metropole získali osem medailí. Lucia Debnárová obhájila titul v súťaži ľavou rukou v kategórii do 60 kg, v pravačke napriek zraneniu ukoristila striebro. Rovnaký kúsok sa podaril aj talentovanej Rebeke Martinkovičovej v kategórii U21 do 70 kg. Úspešný debut na vrcholnom podujatí okorenený dvomi bronzovými medailami zaznamenal junior Marek Emeríci (do 75 kg).

Medzi seniorkami sa z kovu rovnakého lesku tešila Snežana Babajevová v ľavačke do 50 kg. Andrea Kušnieriková bola strieborná v pravačke v U21 do 60 kg. "Do Sofie sme vyslali najväčšiu výpravu v histórii ME. V Bulharsku štartovalo 27 slovenských športovcov, z toho 16 juniorov. Všetko to smeruje k ME a MS, ktoré budú v rokoch 2017 a 2018 na Slovensku. Šampionát v Sofii patril medzi najväčšie v histórii, zúčastnilo sa na ňom vyše 800 športovcov. Veľký výkonnostný progres spravili Gruzínci a najmä Turci, kde je práca s mládežou na vysokej úrovni. Sme radi, že slovenský medailový tok sa nezastavil a získali sme cenné kovy medzi seniormi, 21-ročnými i juniormi. Lucka Debnárová má vyše roka zranenú pravú ruku, snažíme sa to liečiť. Napriek zraneniu podala naozaj fantastický výkon. To isté platí o Rebeke Martinkovičovej, ktorá dosiahla po krásnych súbojoch vydreté víťazstvá. Príjemným prekvapením boli výkony nováčika Emeríciho," povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Marián Čapla.

Debnárová si pripadala v Sofii ako sám vojak v poli. "Náš seniorský tím akoby sa stratil medzi silnými Rusmi a Ukrajincami. Bola som akoby jediná, bojovala som za všetkých. Bola som v ťažkej pozícii, keďže som obhajovala tituly a súperky sa na mňa extra chystali. S vystúpením na ME nemôžem byť nespokojná, hoci v pravačke z toho bolo "iba" striebro. V ľavačke som však získala siedmy titul majsterky Európy. V pravej ruke som nastupovala na súťaž po zranení. Mala som tréningový výpadok a išla som cez bolesť. Chcem ísť teraz na magnetickú rezonanciu, dúfam, že sa to zlepší. V lete nebude žiadna dovolenka, ale tvrdá drina. Už v septembri ma totiž čakajú MS v malajzijskom Kuala Lumpur, kde chcem opäť dôstojne reprezentovať Slovensko."

Podľa Martinkovičovej mali ME vysokú úroveň. "Rusi, Turci, Ukrajinci i Gruzínci prišli veľmi dobre pripravení. V mojej kategórii pribudla nová Ruska, ktorá ešte vlani pretekala medzi 18-ročnými a veľmi ma potrápila. Teší ma, že som v Sofii ukázala všetko, na čom pracujeme s trénerom Jánom Ďalákom, bola som silná fyzicky i psychicky. V pravačke sa žiaľ zobudil môj úpon, v kvalifikácii som začala cítiť bolesť. Bojovala som zo všetkých síl, ale na zlato to nestačilo. Teraz chcem dobre zregenerovať a čo najlepšie sa pripraviť na MS." Do Kuala Lumpur pocestuje malá slovenská výprava. "Do Malajzie pôjdu iba tí najlepší, ktorí majú šancu získať medailu. Bude to päť alebo šesť športovcov. Ak Luckina a Rebekina pravačka nebudú v poriadku, predstavia sa iba v ľavačke. Nechceme riskovať." dodal Čapla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.