Produkcia nemeckého priemyslu v apríli vzrástla viac, ako sa čakalo

Ilustračné foto Foto: TASR/Jozef Ďurník

Wiesbaden 8. júna (TASR) - Produkcia priemyslu v najväčšej ekonomike eurozóny, v Nemecku, sa v apríli zvýšila viac, ako naznačoval predbežný odhad. To signalizuje, že hospodárstvo Nemecka, ktoré je ťahúňom európskej ekonomiky, by malo tento rok solídne rásť. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa najnovších údajov štatistického úradu Destatis sa produkcia nemeckého priemyslu v apríli zvýšila o 0,9 % v porovnaní s marcom, keď po revízii medzimesačne klesla o 0,4 %. Predbežný odhad pritom naznačoval, že výkon nemeckého priemyslu v apríli vzrástol len o 0,5 %. Spresnený rast tak nielen prekonal rýchly odhad, ale zároveň predstavuje najstrmší nárast priemyselnej produkcie v tomto roku.

Zo štatistík ďalej vyplýva, že po vylúčení energetického sektora a stavebníctva stúpol výkon nemeckého priemyslu v apríli o 0,7 %. Najvýraznejšie pritom vzrástla produkcia kapitálových výrobkov, a to medzimesačne o 1,5 %, a produkcia polotovarov (0,7 %), zatiaľ čo výroba spotrebiteľských produktov v sledovanom období klesla o 0,9 %.

Aj produkcia energií v apríli výrazne vzrástla, medzimesačne o 1,4 % a výkon stavebného sektora sa zvýšil o 1,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.