Začalo sa pojednávanie v prípade vraždy Miroslava Sýkoru

Pojednávanie s obžalovaným Ľ. F. a spol. v Justičnom paláci na Okresnom súde Bratislava 1 na Záhradníckej ulici v kauze vraždy bratislavského bossa a zakladateľa skupiny sýkorovcov - Miroslava Sýkoru, ktorého zavraždili v roku 1997 v Bratislave. Na snímke Ľ. F. (uprostred v pozadí). Foto: TASR/Štefan Puškáš.

Bratislava 9. júna (TASR) –Na Okresnom súde Bratislava I sa začalo dnes pojednávanie v prípade vraždy bývalého bratislavského bossa a zakladateľa skupiny sýkorovcov – Miroslava Sýkoru.

Prokurátor obžaloval z vraždy Mareka L., Richarda B., prezývaného Kofola, Milana M. a Ľuboša F., považovaného za bossa nitrianskeho podsvetia. Ľuboša F. predviedli na súd kukláči, zvyšní traja obžalovaní sa dostavili na základe predvolaní.

Sýkoru zavraždili vo februári 1997 na parkovisku Holiday Inn na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu na vozidle Audi A 100 spolu s jedným ochrankárom. Keď vystúpili z vozidla, strelci zasiahli ochrankára do chrbta streľbou zo samopalu. Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po čom spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou značky Smith & Wesson. Útočníci ho vzápätí dorazili streľbou zo samopalu, pričom mu podľa obžaloby spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

Ako prvý obžalovaný vypovedal dnes pred súdom Ľuboš F. "Ja o tomto skutku, tak ako ho opisujete, neviem nič, to sa nikdy nestalo," uviedol okrem iného s tým, že viac podrobností uvedie v priebehu ďalšieho konania pri výsluchu konkrétnych svedkov. "Sýkora zaplatil za špinavosti, ktoré sa dejú v Bratislave a s ktorými nemám ja a moji priatelia nič spoločné," doplnil. Ostatných obžalovaných vraj pozná len zbežne alebo sa s nimi stretol až po vražde Sýkoru. O jeho vražde sa dozvedel na základe telefonátu svojho známeho, skočil vraj hneď do auta a išiel okamžite z Nitry do Bratislavy. Tam napríklad po prvý raz v živote, podľa jeho výpovede, videl Mikuláša Černáka. Odmietol taktiež medializované tvrdenia, že vražda Sýkoru súvisí s krádežou 173 miliónov korún (5,7 milióna eur) z trezoru VÚB v Nitre v januári 1996.

"Bol zavraždený z pomsty za dvojnásobnú vraždu," doplnil.

Podľa obžaloby mal Ľuboš F. zaplatiť za vraždu 1,5 milióna slovenských korún (49.791 eur).

Pred súdom vypovedal aj ďalší obžalovaný Richard B. "Čo sa týka skutku, ktorý mi je kladený za vinu, tohto som sa nedopustil, som nevinný," uviedol. Podľa neho videl Sýkoru asi dvakrát v živote a nemal dôvod ho zavraždiť.

"Nikdy by som nevedel zastreliť ani zviera, nieto ešte človeka. Neviem narábať so strelnými zbraňami, nebol som ani na vojne," uzavrel.

Obaja obžalovaní sa chcú k prípadu bližšie vyjadriť po výpovedi korunného svedka. Ten podľa obžaloby opísal účasť obžalovaných na skutku a dočasne mu bolo odložené obvinenie.

Súd odročil pojednávanie na stredu (10.6.).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.