Finančná správa skontroluje prepravné povolenia zahraničných dopravcov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 9. júna (TASR) - Finančná správa chystá ďalšiu celodennú akciu zameranú na kontrolu prepravných povolení u zahraničných prepravcov z tretích krajín. "Z dôvodu účinnosti tejto kontroly nie je momentálne možné poskytnúť informácie o mieste a čase jej konania," uviedla pre TASR hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Finančná správa totiž podľa jej slov vníma problém, na ktorý minulý týždeň upozornilo Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia. Združenie vyzvalo colné úrady, aby dôslednejšie kontrolovali zahraničných dopravcov, ktorí pôsobia na Slovensku. Najmä tých z východnej Európy. Často jazdia podľa Česmadu bez potrebných povolení.

"Finančná správa vníma tento problém načrtnutý Česmadom a v tomto smere vyvíja intenzívnu činnosť," reagovala Macíková. Spolu s policajným zborom a zamestnancami ministerstva dopravy robia podľa jej slov colníci pravidelné preventívno-operatívne akcie.

"V priebehu tohto roka sa takéto celodenné kontrolné akcie zamerané na kontrolu prepravných povolení u zahraničných prepravcov z tretích krajín uskutočnili 24. februára neďaleko obce Trstená a 11. marca neďaleko obce Krajná Poľana," vymenovala Macíková. Počas týchto kontrolných dní sa však u zahraničných dopravcov nezistili žiadne porušenia v súvislosti s prepravnými povoleniami.

V súčasnosti je pritom podľa Macíkovej platné nariadenie o kontrole povolení na vykonávanie medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy vydaných zahraničným a tuzemským dopravcom. Na základe tohto nariadenia sú colníci povinní pri colnom konaní vždy vykonať kontrolu prepravných povolení a v prípade zistenia porušení postupovať v zmysle platnej legislatívy, číže napríklad dať pokutu v blokovom konaní na mieste a podobne.

Finančná správa okrem toho podľa Macíkovej ďalej spolupracuje s ministerstvom dopravy na úprave zákona o cestnej doprave. Chce rozšíriť kompetencie v oblasti kontroly prepravných povolení a zvýšiť efektivitu sankcií pre porušovateľov tohto zákona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.