Reakcia ČaSS na zavádzajúce a nepravdivé informácie

Na snímke Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) na bratislavských Kramároch Foto: TASR/Pavel Neubauer

Košice 9. júna (OTS) - Ako reakciu na zavádzajúce a nepravdivé informácie zo strany riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava (ďalej len DFNsP Bratislava), ktoré v posledných dňoch odzneli v hlavných spravodajstvách televíznych staníc, spoločnosť ČaSS, spoločnosť s ručením obmedzeným (ďalej len ČaSS) je nútená vydať nasledujúcu oficiálnu tlačovú správu.

Spoločnosť ČaSS vyslovuje ľútosť nad vzniknutou situáciou v rámci upratovania DFNsP Bratislava a spolupatričnosť s detskými pacientmi, rodičmi a so zdravotným personálom DFNsP Bratislava, ktorí musia vykonávať práce spojené s upratovaním tohto zdravotníckeho zariadenia!
Deje sa tak len a len na základe svojvoľného rozhodnutia riaditeľa DFNsP Bratislava, ktorý jednostranne a podľa názoru ČaSS protiprávne odstúpil od platnej zmluvy.

Riaditeľ DFNsP Bratislava vo svojom vyhlásení v hlavnej spravodajskej relácii TV JOJ dňa 02.06.2015 jednoznačne klamal, keď vyhlásil, že – citujeme „ ... NEMENOVANÁ firma dostávala za svoje služby ťažké peniaze a nič neurobila ...“ potiaľ citát. K dnešnému dňu (09.06.2015), DFNsP Bratislava nezaplatila spoločnosti ČaSS ani jedno euro! Navyše zadržiava firme kauciu vo výške 50.000,- EUR. Aj napriek tomu spoločnosť ČaSS zabezpečila riadne výplaty všetkým svojim zamestnancom!

Na základe vyššie uvedených faktov a na základe relevantných dôkazov (k dnešnému dňu neeviduje od DFNsP Bratislava ani JEDINÚ zapísanú reklamáciu v Denníku služieb!!!) má ČaSS právo domnievať sa, že sa jedná o účelové jednanie zo strany riaditeľa DFNsP Bratislava v snahe zdiskreditovať dobré meno riadne vysúťaženej spoločnosti ČaSS a nahradiť ju ním protežovanou spoločnosťou.

Poukazuje na porušenie zmluvy zo strany DFNsP Bratislava, ktorá úmyselne zadržiavala informácie a preukázateľne nedodržala reklamačný poriadok, obsiahnutý v článkoch VIII. a IX. tejto zmluvy.

Riaditeľ DFNsP Bratislava vo svojom vyhlásení z 02.06.2015 v Novinách TV JOJ rovnako deklaroval, že novú upratovaciu firmu zabezpečí najneskôr do dvoch týždňov. Keďže zo strany spoločnosti ČaSS nedošlo k porušeniu zákona a ani zmluvy, spoločnosť verí, že i pán riaditeľ Doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MHA bude postupovať transparentne v zmysle zákona.

ČaSS uvádza, že preukázateľne upratovala DFNsP Bratislava ešte 01.06.2015, aby 02.06.2015 bol jej pracovníkom zamedzený prístup na jednotlivé oddelenia DFNsP Bratislava. Na ich miesta nastúpili protizákonne zamestnanci spoločnosti cata–REAL.
Keďže boli v nedostatočnom počte, riaditeľ nariadil zdravotnému personálu upratovacie práce.

Skutkový stav tak oberá zdravotný personál o čas, ktorý by mal venovať detským pacientom a núti ho venovať sa upratovaniu, ktoré nemá v náplni práce!

Zároveň zamestnancov oberá o istoty a sociálne výhody, nakoľko z trvalého pracovného pomeru na dobu neurčitú boli preradení iba na „dohodu“ do konca mesiaca jún 2015.
Spoločnosť ČaSS sa hrdo hlási k náplni svojho podnikania a ním je upratovanie a dezinfekcia zdravotníckych zariadení. Ako jedna z mála na Slovensku sa špecializuje a prevádzkuje túto činnosť už od roku 1991. V súčasnosti je s počtom viac ako 900 zamestnancov najväčším poskytovateľom týchto služieb na Slovensku.

Od začiatku svojho vzniku dbá na dobré meno spoločnosti, ktoré je založené na vysokej kvalite poskytovaných služieb. Má zavedený jedinečný on-line systém monitorovania výkonov svojich zamestnancov a s tým súvisiaci aj prepracovaný systém kontroly kvality prevádzaných prác. Využíva najnovšie poznatky z oblasti technológií upratovania.
Je partnerom renomovaných dodávateľov čistiacej a dezinfekčnej chémie.

Preto nechce byť NEMENOVANOU firmou, ale spoločnosťou, ktorá bezmála 25 rokov udáva štandard na poli upratovania a dezinfekcie zdravotníckych zariadení!

Spoločnosť ČaSS týmto deklaruje, že si nie je vedomá žiadneho porušenia zákona ani podmienok platnej zmluvy s DFNsP Bratislava!

Aj napriek podaniu súdnej žaloby zo strany spoločnosti ČaSS, z dôvodu súčasného narušenia hygienického režimu v nemocnici je spoločnosť pripravená dohodnúť sa na pokračovaní plnenia zmluvy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.