Slovensko sa pripojí k Medzinárodnej jednotke vojenskej polície

Zo 166. schôdze vlády SR 10. júna 2015 v Bratislave. Na snímke predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 10. júna (TASR) - Časť slovenských vojenských policajtov v operácii EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine bude pôsobiť v rámci Medzinárodnej jednotky vojenskej polície. Vyplýva to z Návrhu na doplnenie úloh príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v operácii EUFOR ALTHEA, ktorý dnes odobrila vláda.

"Z dôvodu začlenenia sa SR do Medzinárodnej jednotky vojenskej polície (IMP) budú dvaja príslušníci Vojenskej polície plniť v operácii úlohy vyplývajúce z ich zaradenia v IMP," uvádza sa v materiáli. Zmenu musí odsúhlasiť aj parlament.

Vojenská operácia EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine sa začala 2. decembra 2004 a vznikla transformáciou stabilizačnej operácie NATO SFOR, ktorá v krajine pôsobila v rokoch 1997 - 2004. V roku 2004 prevzala EÚ hlavnú zodpovednosť za udržiavanie bezpečného prostredia v Bosne a Hercegovine. Ozbrojené sily SR sú v operácii zapojené od jej začatia. V súčasnosti pôsobí v rámci operácie EUFOR ALTHEA 36 slovenských vojakov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.