Telesné pozostatky študentov z letu Germanwings prevezú do Halternu

Na snímke trosky lietadla na mieste leteckého neštastia havarovaného letu Germanwings neďaleko Seyne-les-Alpes vo Francúzskych Alpách 31. marca 2015. Foto: TASR/AP

Düsseldorf 10. júna (TASR) - Rakvy s telesnými pozostatkami 15 zo 16 stredoškolských študentov, ktorí zahynuli v marci pri havárii lietadla nemeckej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Germanwings vo francúzskych Alpách, sa vydajú v pohrebnom sprievode sprevádzanom policajnou kolónou z letiska v nemeckom Düsseldorfe do mesta Haltern, odkiaľ pochádzajú.

Rodinní príslušníci obetí havárie sa pred odchodom smútočného sprievodu zúčastnia krátkeho obradu v hangári na düsseldorfskom letisku, kde rakvy po príchode z Francúzska uložili.

Polícia predpokladá, že konvoj by mal doraziť do Halternu v západnom Nemecku dnes popoludní okolo 15.00 h.

Telesné pozostatky prvých 44 obetí havárie letecky previezli v noci nadnes z francúzskeho Marseille do Düsseldorfu.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa, ktorá je vlastníkom aerolínii Germanwings a zabezpečuje prevoz obetí, povedala, že telesné pozostatky ďalších obetí sa do Nemecka vrátia do konca mesiaca.

S lietadlom, ktoré smerovalo z Barcelony do Düsseldorfu, 24. marca pravdepodobne zámerne narazil Nemec Andreas Lubitz vo francúzskych Alpách. Nehodu neprežil nikto zo 150 osôb na palube.

Na palube lietadla cestovali pasažieri 19 rôznych národností; takmer polovicu z nich tvorili Nemci a 47 bolo zo Španielska. Medzi cestujúcimi bol tiež skupina stredoškolákov z Halternu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.