Zasahoval pyrotechnik: Pri prácach na pozemku našla žena starú muníciu

Ilustračné foto Foto: TASR

Chrenovec-Brusno 10. júna (TASR) - Pri výkopových prácach na svojom pozemku našla v utorok (9.6.) popoludní 62-ročná žena z obce Chrenovec - Brusno starú muníciu. "Pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne zistil, že ide o nevybuchnutú nemeckú delostreleckú mínu z obdobia druhej svetovej vojny. Nachádzala v asi meter hlbokej jame, z ktorej ju vykopal," informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ako ďalej uviedla, mína bola za prísnych bezpečnostných opatrení prevezená do blízkeho kameňolomu a následne zlikvidovaná. "Pyrotechnik ešte dôkladne prekontroloval miesto, či sa tam nenachádzajú nevybuchnuté časti munície," dodala.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje nálezcov munície, aby ju vždy ponechali na mieste nálezu, nemanipulovali s ňou, nakoľko môže byť schopná výbuchu. Ihneď po náleze akejkoľvek munície je potrebné kontaktovať policajnú linku 158.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.