Kopilot Lubitz zisťoval na internete, ako sa dostať k smrtiacim liekom

Na snímke trosky lietadla na mieste leteckého neštastia havarovaného letu Germanwings neďaleko Seyne-les-Alpes vo Francúzskych Alpách 31. marca 2015. Foto: TASR/AP

Berlín 12. júna (TASR) - Nemeckí prokurátori tvrdia, že druhý pilot Andreas Lubitz, ktorý narazil dopravným lietadlom spoločnosti Germanwings do francúzskych Álp, zisťoval na internete možnosti, ako získať smrtiace lieky a dokument "predbežné usmernenie" týkajúci sa lekárskej starostlivosti. Tieto odhalenia naznačujú, že Lubitz až do poslednej chvíle zvažoval ďalšie spôsoby, ako spáchať samovraždu. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Pozrite si galériu z miesta dopad lietadla:

Prokurátor Christoph Kumpa z nemeckého Düsseldorfu potvrdil túto informáciu z dnešného vydania denníka Süddeutsche Zeitung. Uviedol, že Lubitz hľadal v marci na internete možnosti, ako sa dostať ku kyanidu draselnému, váliu a smrtiacim kombináciám liekov. Takisto si dal 23. marca, teda deň pred leteckou haváriou, vyhľadať na internete slovné spojenie "predbežné usmernenie" (v angličtine living will).

Dokument "predbežné usmernenie" vyjadruje želania pacienta týkajúce sa zdravotníckej starostlivosti oňho v prípade, že nebude schopný rozhodovať sa sám alebo dorozumievať sa s lekármi. Pacient môže v dokumente uviesť aj želanie, aby ho napríklad v prípade nevyliečiteľnej choroby neudržiavali umelo pri živote a odpojili ho od prístrojov.

Prokurátori vyhlásili, že Lubitz 24. marca zámerne narazil Airbusom A320 do úbočia hory vo francúzskych Alpách, pričom zahynulo všetkých 150 ľudí na palube.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.