Prešov zamestnáva v rámci malých obecných služieb 145 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešov 12. júna (TASR) – Mesto Prešov ešte tento mesiac zamestnáva v rámci malých obecných služieb 145 ľudí. Pracujú už len do konca mesiaca, potom sa ich počet bude zrejme meniť. Títo pracovníci teraz pracujú 64 alebo 80 hodín mesačne. Okrem toho mesto zamestnáva piatich ľudí na tzv. dobrovoľnícku činnosť a 134 obyvateľov si od pondelka (8.6.) odpracováva dávku v hmotnej núdzi. Pracovať budú do štvrtka (18.6.). Od začiatku júla alebo augusta by chcela radnica zamestnať do 300 pracovníkov. TASR informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová.

Na všetkých uchádzačov o zamestnanie pracujúcich pre mesto dohliada 11 koordinátorov menších obecných služieb. Tí majú rozdelené územie mesta na časti, v ktorých vykonávajú činnosti spojené s udržiavaním poriadku a čistoty. Sú to práce ako zber odpadkov, maľovanie zábradlí, vytrhávanie buriny, zametanie, hrabanie pokosenej trávy, likvidácia neodborne uloženého odpadu a pod. Osem koordinátorov je zamestnaných v rámci projektu cez Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a 80 percent ich mzdy je mestu refundovaných.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.