Slovenský štvorkajak na 1000 m siedmy; Demin: Najlepší výkon v sezóne

Na snímke slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike v kategórii K4 mužov na 1000 metrov v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin po finálovej jazde na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Mingačevire 16. júna 2015. Slovenský štvorkajak obsadil siedme miesto. Foto: TASR - Martin Baumann

Mingačevir 16. júna (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin obsadil vo finále K4 na 1000 m na 1. európskych hrách v Azerbajdžane siedme miesto. Zlato si v Mingačevire vypádlovali Maďari, striebro získali Rusi a bronz Bielorusi.

Najstarší zo štvorice 25-ročný Jakubík nebol s utorňajším výkonom K4 spokojný. "Po prvé pre to, že sme boli na siedmom mieste. To ešte nie je až také sklamanie, ale skôr to, že sa nám nešlo tak, ako sme plánovali," povedal po pretekoch.

Slováci odštartovali dobre, po 250 metroch figurovali na 2. priečke so stretou 0,85 s na Rusko. Postupne sa však prepadli dole. V polovici trate figurovali na 4., 250 metrov pred cieľom na 5. a nakoniec finišovali až na siedmej priečke. "Začiatok sme neprepálili, máme takú taktiku. Prvá 250-tka musí byť rýchla, nemôžeme zaostať. No potom nám akosi došli sily," pokračoval.

Demin bol k utorňajšiemu výkonu menej kritický. "Musím povedať, že som spokojný. Po ťažkom začiatku sezóny sme absolvovali naše prvé vrcholové preteky. Okolie som vôbec nevnímal, sústredil som sa na nášho háčika Mareka Krajčoviča. Až v cieli som sa obzrel a zistil som, že sme siedmi. Dali sme do toho všetko, čo je v našich silách a vlastne toto je naša momentálna forma," popísal momentálny stav mladého štvorkajaka.

Napriek tomu je presvedčený, že sezóna sa pre nich ešte len rozbieha a výkony pôjdu hore. Vieru v to berie z predchádzajúcich ročníkov. "V tejto sezóne mám z toho zatiaľ najlepší pocit. Ešte je iba jún a náš vrchol a najlepšie výsledky sú väčšinou až v júli a auguste. Sme trpezliví i pozitívni a dúfame, že to bude lepšie," dodal.

S podmienkami v Mingačevire boli kajakári spokojní. "Mne sa tu páči, sem-tam sú na vode buriny, ale poctivo to zbierajú. Zarastené je to hlavne na tréningoch, ale dnes na pretekoch to bolo dobré," dodal Jakubík.

finále K4 mužov na 1000 m:

1. Maďarsko 3:07,063, 2. Rusko 3:08,034
3. Bielorusko 3:08,827
...
7. SLOVENSKO (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 3:10,773

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.