Na bankových účtoch FIFA zistili 53 pohybov ako možné pranie peňazí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 17. júna (TASR) - Švajčiarske banky zaznamenali na účtoch Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) 53 podozrivých aktivít, ktoré sa môžu týkať prania špinavých peňazí. Informovala o tom švajčiarska generálna prokuratúra, ktorej vyhlásenie sprostredkovali agentúry DPA a Reuters.

Federálny vyšetrovateľ Michael Lauber na stredajšej tlačovej konferencii uviedol, že "by mohlo ísť o prípady prania špinavých peňazí". Záležitosť je momentálne predmetom vyšetrovania. Švajčiarske orgány sa tiež zaoberajú aj medializovanou kauzou pridelenia MS 2018 Rusku a MS 2022 Kataru. V nej sa údajne vyskytli prípady podplácania v súvislosti s podporou týchto krajín v hlasovaní.

Pred tromi týždňami sa FIFA stala centrom veľkého korupčného škandálu. V súvislosti s ním zadržali pred kongresom FIFA v Zürichu sedem vysokopostavených funkcionárov. Prezident Sepp Blatter pár dní po opätovnom zvolení abdikoval na post, nové voľby by sa mali uskutočniť 16. decembra.

"Vyšetrovanie si vyžiada veľa času. Ide o celosvetovú kauzu, preto musia byť všetci trpezliví. Nebude to záležitosť 90-tich minút, ako trvá jeden futbalový zápas," uviedol Lauber, ktorý nevylúčil možnosť, že si vyšetrovatelia predvolajú samotného Blattera i jeho pravú ruku - generálneho sekretára FIFA Jeromea Valckeho.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.