Bažant Pohoda 2015 zerejňuje kompletný program aj festivalové vlaky

Bažant Pohoda 2014, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 18. júna (TASR) – Line-up je kompletný, hlásia organizátori 19. ročníka multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční od 9. do 11. júla na letisku v Trenčíne. Fanúšikovia si ho nájdu na festivalovom webe. Zaujímavou zmenou sú dlhšie sety pre skupiny hrajúce vo večerných hodinách. Zároveň organizátori zverejnili cestovné poriadky mimoriadnych festivalových vlakov.

Dĺžky setov upravili organizátori z typických festivalových 60 na 75 až 90 minút pre skupiny hrajúce medzi 20. a 23. hodinou. Inak je zachovaný systém hodina – hodina (resp. večer 90:90 minút), ktorý zabezpečuje možnosť počuť viac hudby, ľahko sa v programe orientovať, a zároveň svojím nastavením zabraňuje presluchom medzi pódiami. Pre návštevníkov stránky sú pripravené hneď dve verzie: prehľadový line-up a timeline.

V klasickej prehľadovej verzii je program zoradený do troch stĺpcov podľa dní, v timeline verzii sú kapely zoradené na časovej osi v „skrolovateľnej“ tabuľke. Kompletný chronologický zoznam účinkujúcich je aj pod jednotlivými dňami, s viacerými možnosťami zoradenia.

Aj tento rok bude v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko vypravený špeciálny festivalový rýchlik z dvoch najväčších miest - Košíc a Bratislavy za zvýhodnenú cenu. Kapacita každého vlaku bude 350 miest na sedenie (päť vozňov). Vlak z Košíc vyštartuje vo štvrtok 9. júla 2015 o 9.05 h a z Bratislavy v ten istý deň o 12.26 h. Spiatočné vlaky majú odchod z Trenčína v nedeľu o 11.00 a 12.00 h. V čase príchodov a odchodov špeciálnych vlakov bude posilnená kyvadlová doprava zo stanice na letisko. Festivalový vláčik budú môcť využiť aj návštevníci Bažant Pohody, ktorí využili iný spôsob dopravy. Jeho zmenšená verzia bude premávať aj na trenčianskom letisku. Cestovné lístky je možné kúpiť od dnešného dňa v sieti Ticketportal.

Medzi potvrdenými účinkujúcimi tohtoročného festivalu sú Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Hudson Mohawke, Young Fathers, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irie Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, z domácich potom Bez ladu a skladu, Para, Midi Lidi, Puding pani Elvisovej, Korben Dallas Symphony, Chiki Liki Tu-a, Billy Barman, SĽUK, Sendreiovci Le Orchestroha, Le Payaco či Polemic.

TASR informoval PR manažér festivalu Anton Repka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.