Rodičia postihnutých detí zo súkromných škôlok eurá na auto nedostanú

Slávnostné otvorenie Domova sociálnych služieb SČK pre postihnuté deti a mladistvých. Projekt CESTA je podporovaný prostredníctvom Programu švajčiarsko – slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. Na snímke klienti zariadenia. Košice, 15. apríla 2015. Foto: TASR–František Iván

Bratislava 18. júna (TASR) - Rodičia zdravotne ťažko postihnutých detí v predškolskom veku, ktoré navštevujú súkromné škôlky alebo ich predškolskú výchovu zabezpečuje iná osoba než jeho zákonný zástupca, nedostanú príspevok na kúpu osobného auta. Parlament dnes totiž odmietol novelu zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia z dielne Daniela Lipšica (nezaradený).

Lipšic pri obhajobe svojho návrhu pripomínal, že v súčasnosti sa rodičia detí v predškolskom veku stretávajú s veľkým nedostatkom miest v materských školách. Preto, ak sú zamestnaní, musia hľadať iné možnosti v súkromných škôlkach alebo u súkromných vychovávateľov.

"Ak ide o zdravotne ťažko postihnuté dieťa, je potrebné zabezpečiť pre neho aj dopravu k poskytovateľom takýchto služieb predškolskej výchovy," vysvetľoval Lipšic. Zdôraznil, že zabezpečenie predškolskej výchovy je súčasťou integračného procesu detí so zdravotným postihnutím do vzdelávacieho procesu. "Vytvára ďalšie predpoklady na ich ďalšie integrované vzdelávanie v základných a ďalších vyšších typoch škôl," doplnil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.