V Chicagu na oslavách Stanleyho pohára sa zišli dva milióny fanúšikov

Hokejisti Chicaga Blackhawks oslavujú zisk Stanleyho pohára s fanúšikmi počas okružnej jazdy na otvorenom autobuse v uliciach Chicaga 18. júna 2015. Foto: FOTO TASR/AP

Chicago 19. júna (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks si vo štvrtok vychutnali s fanúšikmi už tretie majstrovské oslavy za uplynulých šesť rokov. V uliciach mesta sa počas triumfálnej jazdy tiesnili podľa zámorských médií až dva milióny ľudí. Držiteľov Stanleyho pohára zdravili aj zamestnanci z okolitých domov, robotníci opravujúci budovy v centre mesta, pracovníci tamojších barov a reštaurácií, hasiči či skupiny turistov z rôznych kútov sveta.

Tradičná oslavná jazda odštartovala pred domovským stánkom "čiernych jastrabov" United Center. Hráči vrátane slovenského útočníka Mariána Hossu nastúpili do dvojposchodových autobusov s otvorenou strechou a vydali sa ulicami mesta smerom k futbalovému štadiónu Soldier Field, kde mal prebehnúť záverečný slávnostný ceremoniál. Jazdu "kráľov" sledovalo odhadom až dva milióny divákov, v samotnom Chicagu pritom žije iba 2,8 milióna obyvateľov.

Hokejisti Chicaga Blackhawks Bryan Bickell (29), Andrew Desjardins (11), Andrew Shaw (65), David Rundblad (5) a Antti Raanta (31) oslavujú zisk Stanleyho pohára s fanúšikmi počas okružnej jazdy na otvorenom autobuse v uliciach Chicaga 18. júna 2015. Foto: FOTO TASR/AP

Až do roku 2010 museli priaznivci Blackhawks čakať dlhých 49 rokov na Stanley Cup, teraz slávia zisk legendárneho strieborného grálu tretíkrát v krátkom období. Majstrovské oslavy ich ale neomrzeli a vo štvrtok ich neodradil ani dážď, ktorý pokropil ulice mesta krátko pred štartom plánovaného programom. "Už dvakrát sme toto absolvovali, ale stále neviete, čo čakať od ďalšej jazdy. Je to adrenalín, tešíte sa, ľudia zaplavia ulice a chcú vidieť čo najviac," vyznal sa unavený Patrick Kane.

Hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa dvíha nad hlavu Stanleyho pohár počas osláv titulu v zámorskej hokejovej NHL na štadióne Soldier Field v Chicagu 18. júna 2015. Foto: FOTO TASR/AP

Hokejisti počas triumfálnej jazdy autobusmi vystavili aj obe trofeje, ktoré v uplynulej sezóne získali, okrem Stanleyho pohára aj Conn Smythe Trophy pre play off MVP Duncana Keitha. "Naposledy, keď sme toto zažívali, sme hovorili o dvoch tituloch v priebehu štyroch rokov. Teraz môžeme hrdo vyhlásiť, že sme vyhrali tri za šesť rokov. Každý chce vedieť, ktorý Stanley Cup bol ten najlepší. Rok 2010 bol špeciálny, rok 2013 bol špeciálny, ale nič sa nedá vyrovnať tomu, keď získate pohár pred vašimi fanúšikmi," narážal útočník Patrick Sharp na skutočnosť, že Blackhawks prvýkrát počas "zlatého" obdobia vyhrali trofej na domácom ľade.

Hokejisti Chicaga Blackhawks Patrick Kane (88), Andrew Shaw (65) pomáhajú C.J. Reifovi zdvihnúť nad hlavu Stanleyho pohár počas osláv titulu v zámorskej hokejovej NHL na štadióne Soldier Field v Chicagu 18. júna 2015. C.J. Reif je syn po asistentovi manažéra pre hráčsky výstroj Chicaga Blackhawks - Clintovi Reifovi -, ktorého v decembri našli vo veku 34 rokov mŕtveho v jeho byte. Foto: FOTO TASR/AP

Oslavy sa zakončili na Soldier Field, na domovskom štadióne klubu americkej futbalovej NFL Chicago Bears sa tiesnilo zhruba 60-tisíc fanúšikov. "Dnešok je skvelým dňom pre mesto Chicago a štát Illinois. Je fantastické takto oslavovať jednu z najlepších športových organizácii," nechal sa počuť guvernér štátu Illinois Bruce Rauner. "Zdieľame radosť spolu s vami, najlepšími fanúšikmi na svete," vyhlásil kapitán mužstva Jonathan Toews. "Je iba jeden spôsob, ako to ešte vylepšiť - získať pohár štvrtýkrát. Poďme na to!"

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.