Skip to content

Dnešný dátum:

streda, 18 februára, 2026
Menu

Vyplácanie dôchodku z 2.piliera zatiaľ podpísalo 233 sporiteľov

15 júla, 2015
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (185 slov)
Sociálna poisťovňa Foto: Tablet.tv

Bratislava 15. júla (TASR) – O vyplácanie dôchodku z 2. piliera požiadalo od začiatku tohto roka do 13. júla spolu 602 sporiteľov, z toho bolo 350 mužov a 252 žien. Následne zmluvu so životnou poisťovňou o výplate dôchodku z 2. piliera podpísalo 233 občanov.

Niektorí zo žiadateľov ešte majú čas na rozhodnutie, či si vyberú niektorú z ponúk životných poisťovní, alebo si z nich nevybrali, čiže aktuálne ponuky životných poisťovní odmietli.

Sporiteľ, ktorý dosiahol dôchodkový vek, si po žiadosti o dôchodok z 2. piliera nemusí hneď vybrať z ponuky dôchodkov, môže oň požiadať aj kedykoľvek neskôr.

Podrobnejšie informácie o tom, ako žiadať o dôchodok z 2. piliera, sú zverejnené na webovej stránke Sociálnej poisťovne v rubrike: Ako sa sporiteľ v II. pilieri dostane k dôchodku – Postup v krokoch.

TASR informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia