V stredu príliv migrantov do Maďarska pokračoval, zadržali ich 1648

Na snímke migranti, archívne foto Foto: TASR/MTI

Budapešť 30. júla (TASR) - Maďarská polícia zadržala v stredu 1648 narušiteľov hraníc; dvoch ľudí stíha za prevádzačstvo a v šiestich prípadoch začala stíhanie pre trestný čin falšovania úradných dokumentov. Informovalo o tom dnes komunikačné oddelenie Celoštátneho veliteľstva polície (ORFK).

Podľa agentúry MTI najviac migrantov zadržali na juhu Čongrádskej župy. Hovorca župnej polície Szabolcs Szenti uviedol, že policajné hliadky spolu s príslušníkmi občianskej stráže zadržali 53 skupín cudzincov v celkovom počte 1391 osôb. Z nich bolo 256 detí.

Najpočetnejšiu skupinu zaznamenali v stredu predpoludním pri obci Röszke, kde zelenú hranicu so Srbskom prekročilo 120 občanov Sýrie.

Policajti popoludní zadržali v Segedíne 40-ročného muža, ktorý viezol vo svojom aute štyroch Sýrčanov. Za odvoz do Budapešti mu zaplatili 1600 eur. Vodič čelí stíhaniu za prečin pomáhaniu cudzincom v ilegálnom pobyte. Migrantov prevzala cudzinecká polícia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.