Druh napadol Košičanku, zasiahnuť muselo sedem policajných hliadok

Ilustračné foto Foto: TASR

Košice 30. júla (TASR) - Nasadenie väčšieho počtu síl a prostriedkov polície na košickom sídlisku Lunik IX si vyžiadala udalosť, ktorá sa stala v utorok (28.7.) okolo 22.00 h. V jednom z bytov na Hrebendovej ulici z doposiaľ nezistených príčin došlo k fyzickému napadnutiu 23-ročnej Košičanky, ktorá utrpela ťažké zranenia. O vážnosti jej zranení sa dozvedeli sociálne pracovníčky komunitného centra, ktoré následne zalarmovali políciu a záchranku. Informoval o tom dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Polícia zasahovala na mieste v stredu (29.7.). "Rozvášnený dav miestnych spoluobčanov pri dokumentovaní tohto prípadu a zadržaní podozrivej osoby, ktorou je 28-ročný druh napadnutej Koloman G., muselo krotiť sedem policajných hliadok a privolaný psovod so služobným psom," priblížil hovorca.

Poškodená podľa lekárskej správy utrpela ťažké zranenia, a to zlomeninu panvy, tržné poranenie pečene, zlomeninu predlaktia, zlomeninu nosových kostí, tržné rany na hlave, na ušnici, ako aj krvné podliatiny tváre, najmä po obvode oboch očí s predpokladanou dobou liečenia nad 42 dní.

"V závislosti od výsledku prvotných vyšetrovacích úkonov, ktoré v tejto chvíli realizuje vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, sa rozhodne, či podozrivý bude obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví alebo z týrania blízkej osoby a zverenej osoby. Tak či tak, vyšetrovateľ spracuje aj návrh na jeho väzobné stíhanie," konštatoval Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.