Maďara, ktorý v lete s mačetou lúpežne prepadol Afgancov, obvinili

Ilustračné foto Foto: TASR - archív

Budapešť 8. októbra (TASR) - Okresná prokuratúra v Györi vzniesla obvinenie voči Maďarovi, ktorý v lete v Györi spolu s doposiaľ neznámym ďalším páchateľom lúpežne prepadli štyroch Afgancov. Informoval o tom dnes regionálny spravodajský server Kisalfold.hu, podľa ktorého páchatelia boli vyzbrojení mačetou.

Obvinený na železničnej stanici v Györi ponúkol migrantom odvoz do neďalekého tábora pre migrantov, potom spolu s ďalším páchateľom cudzincov autom zobrali do lesnej oblasti mimo mesta, kde im kázali vystúpiť.

Obete zločinci prinútili mačetou a bližšie nešpecifikovaným sprejom, aby im odovzdali hotovosť a cennosti. Podľa informácií kriminalistov od dvoch Afgancov zobrali vyše 1320 eur, hodnota koristi od druhých dvoch Afgancov nie je známa.

Migranti sa po lúpežnom prepadnutí vrátili pešo do Györu a na polícii podali trestné oznámenie.

Prokuratúra 40-ročného páchateľa, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe, obvinila z trestného činu štvornásobnej ozbrojenej lúpeže.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.