Meno prevádzkového riaditeľa plánovaného závodu Jaguaru v SR je známe

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 8. októbra (TASR) - Prípravy na uzavretie investičného kontraktu s britskou automobilkou Jaguar Land Rover pokračujú. Spoločnosť v týchto dňoch vymenovala Alexandra Wortberga do funkcie prevádzkového riaditeľa pre plánovaný závod na Slovensku. Menovanie prichádza dva mesiace po podpísaní Letter of Intent medzi spoločnosťou Jaguar Land Rover a vládou SR. Informoval o tom dnes Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Novovymenovaný prevádzkový riaditeľ bude dohliadať na práce súvisiace s prípravou štúdie uskutočniteľnosti, ktorá má za cieľ presne posúdiť možnosti výstavby a prevádzky závodu s výrobnou kapacitou do 300.000 áut ročne. Zároveň bude hlavnou kontaktnou osobou pri rokovaniach so zástupcami vlády SR a následne prevezme zodpovednosť za komplexnú realizáciu projektu.

Alexander Wortberg v týchto dňoch absolvoval prvé kontaktné stretnutia. Na pôde Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR sa stretol so splnomocnencom vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktorom Stromčekom a osobne tiež navštívil lokalitu pri Nitre, kde sa plánuje výstavba nového závodu Jaguar Land Rover.

"Vítame tento krok zo strany spoločnosti Jaguar Land Rover. Zároveň ďalej intenzívne pracujeme na štúdii realizovateľnosti, aby sme definitívne rozhodnutie dosiahli do konca tohto roka," uviedol Stromček.

"Alexander Wortberg v novej pozícii prevádzkového riaditeľa so sebou prináša bohaté skúsenosti z medzinárodného automobilového priemyslu. Práce na štúdii uskutočniteľnosti pokračujú dobre a očakávame, že konečné rozhodnutie bude do konca roka," povedal v tejto súvislosti riaditeľ pre globálne rozširovanie spoločnosti Jaguar Land Rover Phil Hodgkinson.

Predstavitelia Jaguar Land Rover 11. augusta 2015 informovali, že so slovenskou vládou podpísali dokument o zámere postaviť svoj nový závod v Nitre. Definitívne rozhodnutie o výstavbe bude nadväzovať na štúdiu uskutočniteľnosti a očakáva sa do konca tohto roka. Zo zverejneného investičného návrhu "Automotive Nitra Project", ktorý na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie predložila Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), vyplýva, že nový závod na výrobu automobilov pri Nitre s kapacitou 150.000 až 300.000 kusov vozidiel ročne vytvorí 2000 až 4000 nových pracovných miest. Predpokladané investičné náklady sú v zámere vyčíslené na viac ako 1 miliardu eur. Začiatok výstavby závodu sa očakáva v roku 2016, začiatok prevádzky 2018 až 2019. Výmera plôch výrobného závodu bude predstavovať 200 až 300 hektárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.