Banícku kolóniu v Handlovej budú monitorovať kamery

Ilustračné foto Foto: Teraz.sk

Handlová 21. októbra (TASR) - Mestská polícia (MsP) v Handlovej ide rozširovať kamerový systém na území mesta. Kamery by mali pribudnúť v nasledujúcom období v tzv. baníckej kolónii, väčšinu financií na tento účel získali mestskí policajti od Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

"My sme sa zamerali na vzdialenejšiu časť, banícku kolóniu, kde sú ľudia s nižšou životnou úrovňou a neprispôsobiví. Chceli sme mať dohľad aj tam, lebo aj pred pár mesiacmi tam boli väčšie konflikty," uviedol pre TASR náčelník MsP v Handlovej Milan Pepich.

Podľa jeho ďalších slov polícia rozširuje systém o tri kamery a podstatnú časť na ich financovanie - 10.000 eur získala od Rady vlády SR pre prevenciu kriminality, z vlastných prostriedkov prispeje sumou 3077 eur.

MsP už vybrala cez verejnú súťaž aj dodávateľa kamerového systému a aktuálne je projekt v štádiu spracovania a pripomienkovania zmluvy o dielo. Zrealizovať ho plánuje do konca novembra tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.