SIBAF 2015: Úspech motivuje, ocenenie zaväzuje

Foto: SIBAF

Bratislava 23. októbra (OTS) - Anketa nezávislých odborníkov z radov sprostredkovateľov neživotného poistenia, priniesla odpoveď na neľahkú otázku. Ktorá poisťovňa pôsobiaca na slovenskom trhu ponúka najlepšie služby v oblasti poistenia vozidiel? A ktorá je najlepšia v poisťovaní priemyselných a podnikateľských rizík? Poisťovne boli hodnotené na základe prísnych kritérií v dvoch kategóriách - najlepšia poisťovňa priemyslu a podnikateľov a najlepšia poisťovňa vozidiel. Výsledky ankety sú reprezentatívnymi ukazovateľmi kvality poistných služieb na Slovensku.

Víťazi boli vyhlásení 22.10.2015 na záver odborného podujatia SIBAF Fórum 2015, počas slávnostného večera. Výsledky boli už tradične očakávané s veľkým napätím, pretože ide o ocenenie, pre profesionálov od profesionálov. Anketu zorganizovala Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP), pretože jej hlavným poslaním je rozvoj a skvalitňovanie slovenského poistného trhu. Ocenenie SIBAF Award Najlepšia poisťovňa je dlhodobo považované za barometer kvality. Je výsledkom hlasovania 53 spoločností, ktoré zamestnávajú približne 3 000 profesionálov a ročne sprostredkúvajú poistné v objeme viac ako 300 miliónov eur.

Najlepšou poisťovňou v oblasti poistenia priemyselných a podnikateľských rizík sa tento rok stala MSIG Insurance Europe AG, pobočka poisťovne z iného členského štátu (Slovensko). Na druhom mieste sa umiestnila Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. a tretie miesto získala QBE Insurance (Europe) Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu. V druhej kategórii, najlepšia poisťovňa vozidiel, zvíťazila Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. Na druhom mieste sa umiestnila QBE Insurance (Europe) Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu a na treťom Generali poisťovňa, a.s.

Ako sa pri preberaní ocenenia vyjadrili víťazi oboch kategórií, ocenenie je zaväzujúce, pretože je od odborníkov, ktorí pracujú pri príprave ponúk, správe poistenia, pri likvidácii poistných udalostí a majú skúsenosti so všetkým, čo sa poistenia týka. Odráža kvalitu služieb, ktorú poisťovne poskytujú. Pre poisťovne je veľkou motiváciou, aby si vysokú úroveň udržali a pretavili ju do ceny akou je SIBF Award 2015 ®, tak ako sa to opakovane podarilo spoločnosti Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s v kategórii poistenia vozidiel. Z takejto pozitívnej motivácie nakoniec profitujú najmä spokojní klienti, pretože vedia, že na Slovensku pôsobia kvalitné poisťovne.

Nemenej očakávanou udalosťou bolo aj odovzdanie ocenenia Osobnosť SIBAF za celoživotný prínos pre oblasť poisťovníctva. Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve a Slovenská asociácia rizikového manažmentu sa rozhodli tento rok udeliť cenu Dušanovi Smoleňákovi, charizmatickej osobnosti, ktorá svojím pôsobením na slovenskom trhu stelesňuje podstatu existencie poistenia. Je ňou základná úloha - odhaľovať riziká, ktoré klientovi hrozia a ochrániť ho, teda poskytnúť mu poistnú ochranu. D. Smoleník je generálnym riaditeľom MSIG Insurance Europe AG, pobočky poisťovne z iného členského štátu (Slovensko), ako sám hovorí, počtom zamestnancov malej poisťovne. Spoločnosti, ktorá tento rok získala titul Najlepšia poisťovňa v kategórii poistenia priemyselných a podnikateľských rizík. Opäť sa dokázalo, že kvalitu robia ľudia a keď sú nimi profesionáli ako D. Smoleník, počet zamestnancov nie je rozhodujúci.

Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve má na zreteli aj budúcnosť, ktorá tiež závisí od systematickej práci s ľudským potenciálom. Pritiahnutie pozornosti študentov, budúcich profesionálov je kľúčovým krokom. Súťaž o najlepšiu diplomovú prácu v oblasti poisťovníctva je súčasťou SIBAF Award a predstavuje ukážku užitočnej spolupráce s akademickým sektorom. Odborná porota udelila cenu Kataríne Rakovskej, absolventke Ekonomickej univerzity v Bratislave, Fakulty hospodárskej informatiky za prácu ”Kritické ochorenia a ich poistenie na Slovensku”.

SIBAF Award 2015 ® pozná svojich víťazov a poisťovne na Slovensku získali inšpiráciu do nasledujúceho obdobia. Odborné fórum sprostredkovateľov poistenia SIBAF Fórum úspešne absolvovalo ďalší ročník a prispelo k skvalitneniu slovenského poistného trhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.