Champagne bude opäť kandidovať na prezidenta FIFA

Jerome Champagne, archívne foto Foto: TASR/AP

Londýn 23. októbra (TASR) - Francúzsky funkcionár Jerome Champagne oznámil svoju opätovnú kandidatúru na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Voľby nového šéfa strešného orgánu svetového futbalu budú 26. februára 2016 v Zürichu.

Päťdesiatpäťročný Champagne bol bývalou pravou rukou dosluhujúceho prezidenta Seppa Blattera. Bol zastupujúcim generálnym sekretárom FIFA v rokoch 2002 až 2005, pričom pracoval ako medzinárodný futbalový konzultant v problematických regiónoch, akými sú Kosovo, Palestína, Izrael a Cyprus. V roku 2010 však štruktúry najvyššieho futbalového orgánu opustil.

V roku 2012 sa Champagne prezentoval svojim 20.000 slovným dokumentom "Aká bude FIFA v 21. storočí?", v ktorom sa snažil prezentovať svoj pohľad na budúcnosť medzinárodnej federácie. Jeho hlavným cieľom však zostáva zvýšenie počtu členov Výkonného výboru FIFA, vrátiť miesta vo vedení šéfom národných asociácií a urobiť FIFA viac otvorenou a transparentnejšou organizáciou.

Champagne plánoval kandidovať aj v júnových voľbách, ktoré vyhral Blatter, ale nezískal požadovanú podporu piatich národných zväzov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.