Dvaja tínedžeri dôchodkyňu najprv zbili a potom okradli

Ilustračné foto Foto: TASR

Smolník 24. októbra (TASR) – Z prečinov ublíženia na zdraví, porušovania domovej slobody a krádeže spáchaných formou spolupáchateľstva obvinila polícia dvoch tínedžerov zo Smolníka (okres Gelnica). Miestnu 87-ročnú dôchodkyňu mali v jej dome olúpiť o minimálne 15 eur, mobilný telefón a svietidlo. Ešte predtým ju údajne fyzicky napadli.

Útočníci vnikli v utorok (20.10.) skoro ráno cez neuzamknuté dvere do domu staršej ženy, ktorá v tom čase ešte spala. „Keď sa zobudila na hluk a páchateľov okríkla, mali ju biť po tvári aj inde po tele. Dôchodkyňa okrem iných zranení utrpela aj otras mozgu a zlomeninu nosových kostí, z ktorých sa podľa predbežnej lekárskej správy bude liečiť minimálne štyri týždne. Okrem ujmy na zdraví spôsobili poškodenej žene aj škodu na ukradnutých veciach minimálne vo výške 80 eur,“ uviedla k prípadu polícia.

Muži zákona údajných útočníkov zakrátko vypátrali. Ide o dvoch Smolníčanov vo veku 17 a 18 rokov. Starší bol už v minulosti súdne trestaný. „Sudca v piatok (23.10.) akceptoval podnet vyšetrovateľa Policajného zboru (PZ) a návrh prokurátora na vzatie obvinených do väzby. Za tieto skutky hrozí páchateľom trest odňatia slobody až na dva roky, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.