Vo Veľkom evanjelickom kostole bude večer akadémia venovaná Štúrovi

Na snímke odhalená busta Ľudovíta Štúra Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 24. októbra (TASR) - V Cirkevnom zbore ECAV Bratislava-Staré Mesto sa počas tohto víkendu konajú zborové slávnosti.

Už dnes večer o 18.00 h sa vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici uskutoční slávnostná akadémia k 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra s názvom "My chytili sme sa do služby ducha..." Podujatie má za cieľ pripomenúť význam pôsobenia Ľ. Štúra a štúrovcov pre rozvoj kultúry na Slovensku a napredovanie Slovákov. Účinkovať budú Michal Havran, Ivana Taranenková, Ján Jackuliak, Alexandra Kusá, Tibor Búza. V hudobnej časti programu vystúpia Eva Šušková, Boris Lenko a Mucha Quartet.

V nedeľu 25. októbra predpoludním o 10.00 h sa vo Veľkom evanjelickom kostole budú konať slávnostné služby Božie na pamiatku Reformácie, ktorú si evanjelici na Slovensku a v zahraničí pripomínajú 31. októbra. Slávnostným kazateľom bude Ondrej Prostredník. Účinkovať budú umelci Jozef Benci a známy slovenský organista prof. Ján Vladimír Michalko.

Informovala o tom na svojej stránke ECAV na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.