Muž hrozil smrťou komentátorovi Práva, ak neprestane písať

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Praha 27. októbra (TASR) - Trest pol roka väzenia s podmienečným odkladom na 18 mesiacov dostal od pražského obvodného súdu istý Z.B. za prečin vydierania, pretože tento rok v marci poslal výhražný e-mail komentátorovi českého denníka Právo Alexandrovi Mitrofanovi. Informoval o tom dnes spravodajský portál Novinky.cz.

Muž (61), dosiaľ s čistým registrom trestov, v e-maile požadoval, aby Mitrofanov v lehote 168 hodín prestal písať alebo opustil republiku, inak bude nútený uplatniť svoje strelecké schopnosti so zbraňou SG 50. Muž dodal, že s touto zbraňou dokáže zo vzdialenosti 2000 metrov prestreliť kotúč s priemerom 40 milimetrov.

Mitrofanov vysvetlil, že tento e-mail bol iný než ostatné, lebo obsahoval aj časové ultimátum a špecifickú údaje o zbrani, preto informoval políciu.

Muža podľa jeho vlastných slov rozhneval Mitrofanov článok kritizujúci prezidenta Miloša Zemana, ale článok nekonkretizoval. V afekte si sadol za počítač, vytvoril si novú e-mailovú adresu a odoslal anonymný výhražný e-mail.

Obvinený ospravedlňoval svoje konanie tak, že vyhrážku nemyslel vážne a v ten deň bol v afekte, lebo sa mu nepodarilo získať zamestnanie, o ktoré sa zaujímal. Dodal, že nie je majstrom v streľbe a vlastní len jednu zbraň - vzduchovku na potkany.

Z.B. môže ešte proti trestnému príkazu podať odpor a v tom prípade bude nasledovať hlavné pojednávanie, uviedli Novinky.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.