Do Severného mora sa zrútila dánska stíhačka, pilota zachránili

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kodaň 28. októbra (TASR) - V oblasti Severného mora pri západnom pobreží Dánska havarovala stíhačka F-16 dánskeho vojenského letectva, ktorú počas cvičného letu postihli technické ťažkosti. Pilot sa pred zrútením stroja bezpečne katapultoval a následne ho z mora vyzdvihli pomocou vrtuľníka, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie dánskej armády.

Dánska komisia pre vyšetrovanie leteckých nehôd oznámila, že preveruje okolnosti tejto udalosti, ku ktorej došlo v utorok blízko ostrova Fanö. Pilot havarovanej stíhačky ešte pred tým, ako sa katapultoval, vypustil nad morom palivové nádrže.

Očakáva sa, že Dánsko do konca tohto roka oznámi, akým typom nahradí svoju dožívajúcu letku stíhačiek F-16. Škandinávska krajina, ktorá je členom NATO, donedávna nasadzovala sedem zo svojich stíhačiek F-16 do medzinárodných operácií proti extrémistickej skupine Islamský štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.