Kvôli predsedníctvu rezort uzatvoril vyše 20 verejných obstarávaní

Na snímke minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 31. októbra (TASR) - Ministerstvu zahraničných vecí (MZV) sa podarilo v súvislosti s budúcoročným slovenským predsedníctvom v Európskej únii uzatvoriť viac ako 20 verejných obstarávaní. Vyhlásených alebo v procese prípravy je ďalších 20. Ministerstvo je hlavným koordinátorom príprav podujatí na vysokej úrovni.

Ukončené verejné obstarávania pokrývajú ubytovacie, cateringové či dopravné služby. V oblasti vizuálnej identity bol uzatvorený proces výberu loga predsedníctva.

Rovnako sa začala aktívne rozvíjať spolupráca so súkromným sektorom na sponzorstve. V prípade dohody so súkromnými spoločnosťami na dodaní tovarov alebo služieb sa ich obchodná značka odprezentuje na webovej stránke predsedníctva. Pri sponzorstve vyššom ako 30.000 eur bude mať firma oficiálny štatút "partner slovenského predsedníctva v Rade EÚ", vrátane ochrannej známky, ktorú bude môcť využívať na svoje marketingové účely. Vyplýva to zo správy o stave pripravenosti SR na výkon predsedníctva, ktorá sa nachádza v pripomienkovom konaní.

Takáto spolupráca sa týka napríklad pohonných látok, prepravných či telekomunikačných služieb, ako aj slovenských potravín a nápojov.

Na Slovensku by sa počas druhého polroka 2016 malo konať 20 podujatí na vysokej úrovni, z toho 15 neformálnych zasadnutí ministrov a päť ministerských konferencií. Pripravuje sa tiež približne 180 pracovných konferencií, výjazdových zasadnutí, pracovných skupín, seminárov či workshopov.

V Bruseli a Luxemburgu sa uskutoční zhruba 35 formálnych zasadnutí Rady EÚ a 2000 zasadnutí pracovných skupín a výborov.

Tento rok sa na predsedníctvo využije 15,65 miliónov eur. Na budúci rok by to malo byť 50,9 miliónov eur. Celkové výdavky by však nemali prekročiť 70 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.