Bahrajnský minister: Irán je rovnakou hrozbou ako IS

Ilustračná snímka z Jemenu Foto: TASR/AP

Manama 31. októbra (TASR) - Podpora diverzných akcií zo strany Iránu predstavuje rovnakú hrozbu ako džihádistická skupina Islamský štát (IS) povedal dnes podľa agentúry Reuters na bezpečnostnej konferencii v bahrajnskej metropole Manama minister zahraničných vecí Bahrajnu Chálid bin Ahmad Chalífa.

"Tieto akcie nie sú pre nás o nič menšou hrozbou ako Dáiš (Islamský štát)," povedal Chalífa, pričom obvinil Irán, že do Bahrajnu pašuje zbrane.

Bahrajnský minister zahraničných vecí tiež uviedol, že húsíovia v Jemene môžu mať budúcnosť, ak zložia zbrane a budú sa podieľať na politickom riešení jemenského konfliktu.

V jemenskom konflikte bojujú proti sebe na jednej strane šiitskí húsíovia, podporovaní vojakmi lojálnymi bývalému jemenskému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi, a na strane druhej separatisti na juhu krajiny, miestne a domorodé milície, sunnitskí militanti a prívrženci prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího, ktorého od marca podporuje koalícia vedená Saudskou Arábiou.

Štáty z oblasti Perzského zálivu z finančnej a materiálnej podpory húsíov obviňujú Irán, čo však Teherán popiera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.