Ruská letecká spoločnosť Kogalymavia dva mesiace meškala s výplatami

Na archívnej snímke z 20. októbra 2015 lietadlo ruskej leteckej spoločnosti Kogalymavia Airbus A321 na moskovskom medzinárodnom letisku Domodedovo. Foto: TASR/AP

Moskva 2. novembra (TASR) - Ruska Federálna služba práce a zamestnanosti (Rostrud) počas previerky v ruskej leteckej spoločnosti Kogalymavia zistila dvojmesačné omeškanie vo vyplácaní miezd zamestnancom. Informovala o tom dnes agentúra RIA Novosti.

Kontrola v sídle spoločnosti Kogalymavia sa koná v súvislosti s vyšetrovaním okolností nešťastia z uplynulej soboty, keď sa jej lietadlo zrútilo počas letu z Egypta do Ruska.

Rostrud vo svojom dnešnom vyhlásení uviedol, že objem zadlženosti sa spresňuje.

Počas previerky v spoločnosti sa uskutoční aj kontrola dodržiavania pravidiel o bezpečnosti práce vrátane plnenia nariadenia o povinnom odpočinku posádky, o lekárskych prehliadkach a psychiatrických posudkoch.

Na kontrolu v leteckej spoločnosti dohliada osobne riaditeľ agentúry Rostrud Vsevolod Vukolov, ktorý zdôraznil, že akékoľvek zistené prehrešky budú potrestané.

Lietadlo A321 ruskej leteckej spoločnosti Kogalymavia, ktoré letelo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, havarovalo v sobotu približne pol hodiny po štarte. Lietadlo sa vtedy nachádzalo zhruba 100 kilometrov južne od mesta Aríš, administratívneho centra provincie Severný Sinaj.

Na palube lietadla bolo 217 cestujúcich a siedmi členovia posádky. Podľa egyptských úradov katastrofu nikto neprežil. Väčšina cestujúcich boli Rusi, na palube boli aj štyria Ukrajinci a jeden Bielorus.

V súvislosti s tragédiou bola uplynulá nedeľa v Rusku dňom štátneho smútku. V Petrohrade, ktorý bol cieľom letu lietadla, smútok predĺžili až do utorka, v Novgorodskej oblasti platí do dnešného večera.

Do Petrohradu dnes vládnym špeciálom dopravili prvých 140 tiel obetí leteckého nešťastia v Egypte. Telesné pozostatky prepravili do ústavu súdneho lekárstva, kde sa uskutoční ich identifikácia. Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie medzičasom informovalo, že ďalšie lietadlo s telami obetí by mohli z Egypta do Petrohradu vypraviť dnes večer.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.