Sučianska firma Mar SK žiada štátnu investičnú pomoc 1,53 mil. eur

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 2. novembra (TASR) - Firma Mar SK, s. r. o., žiada od štátu investičnú pomoc na rozšírenie existujúceho podniku na výrobu automobilových súčiastok a komponentov v Sučanoch, okres Martin, a to vo výške 1,53 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý predložilo do pripomienkového konania.

"Cieľom investičného zámeru je rozšírenie existujúceho podniku o výrobu ložísk a nábojov kolies tretej generácie," priblížil rezort hospodárstva. Realizáciou investičného zámeru s oprávnenými investičnými nákladmi vo výške 15,35 milióna eur sa do konca roku 2015 má vytvoriť 51 nových pracovných miest.

Spoločnosť Mar SK, s. r. o., Sučany vznikla v roku 2005. Predmetom jej činnosti je najmä výroba automobilových súčiastok a komponentov. Jej jediným spoločníkom je španielska spoločnosť Grupo Amaya Telleria, S. L., so sídlom v Ermua.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.