Holanďan pašoval drogy v sanitkách, v Británii ho odsúdili na 24 rokov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 12. decembra (TASR) - Holanďana Olofa Schoona, ktorý založil falošnú spoločnosť a pomocou sanitiek pašoval obrovské množstvo heroínu a kokaínu do Británie, odsúdili v piatok v Británii na 24-ročný pobyt vo väzení. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Schoon (38) sa ešte minulý mesiac priznal plánovaniu pašovania drog v odhadovanej hodnote vyššej než miliarda britských libier (približne 1,39 miliardy eur).

Holanďana spolu s dvoma jeho spolupracovníkmi zatkli ešte v júni na parkovisku v britskom meste Smethwick ležiacom západne od Birminghamu. Polícia vtedy v ich sanitke našla poskrývaný kokaín a heroín v hodnote asi 10 miliónov libier (približne 13,9 milióna eur).

Vyšetrovatelia uviedli, že Schoonova falošná spoločnosť nazvaná International Ambulance Team podnikla počas predošlých 14 mesiacov z Holandska do Británie až 44 výjazdov. Zmienená spoločnosť zároveň disponovala kanceláriami, falošnými faktúrami a celým radom vozidiel.

Sudca Francis Laird označil dnes Shoonovu konšpiráciu za "vysoko sofistikovanú, starostlivo naplánovanú a dobre vykonanú", zahŕňajúcu prevoz drog v obrovskom meradle.

Schoonovým spolupáchateľom súd udelil tresty vo výške 18- a 25-ročného odňatia slobody. Laird dodal, že ak by sa samotný Schoon k svojim činom nepriznal, hrozil by mu pravdepodobne aj vyšší trest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.