Adventné koncerty budú v kostoloch v Petržalke a na Legionárskej

Ilustračné foto Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 12. decembra (TASR) - Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku - ECAV Bratislava-Petržalka pripravil v tomto čase adventu dva gospelové koncerty v Kostole sv. Trojice na Strečnianskej ulici. Vystúpia aj hostia z USA.

Na tretiu adventnú nedeľu 13. decembra o 17.00 h sa uskutoční vystúpenie The Hope Gospel Singers and Band - vokálno-inštrumentálnej formácie pod vedením Ivety Viskupovej. Účinkovať bude aj domáci gospelový spevokol Freedom.

V stredu 16. decembra 2015 o 19.00 h sa bude konať v Kostole sv. Trojice v Bratislave-Petržalke koncert afroamerickej gospelovej skupiny The Golden Voices of Gospel z New Yorku pod vedením reverenda Dwighta Robsona.

V evanjelickom Novom kostole na Legionárskej ulici v Bratislave pripravili Adventný večer slova a hudby s názvom V bázni pred Tebou. Uskutoční sa v utorok 15. decembra o 18.00 h v rámci večerných služieb Božích.

Program je zostavený z diel G. F. Händla, P. A. Salesa, J. P. Roškovského a iných autorov, ako i textov slovenských poetov. Účinkovať budú členovia Akademického speváckeho zboru ICHTYS, študenti, pedagógovia a spirituáli Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (EBF UK).

Podujatie pripravili Cirkevný zbor ECAV Bratislava, Legionárska a EBF UK Bratislava.

Adventné koncerty sa konajú v týchto dňoch aj v Cirkevnom zbore ECAV v Nitre a iných mestách na Slovensku.

Informovala o tom na svojej stránke ECAV na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.