Slováci sú fanúšikovia moderných technológií

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 14. decembra (TASR) - Za prvý adventný týždeň (27.11. – 3.12.) zaplatili Slováci kartami Visa viac ako 85 miliónov eur. Je to o 14 % viac ako v rovnakom období pred rokom.

Prudko rástli online nákupy kartami Visa, až 26 %. V kamenných obchodoch sa týmito kartami zaplatilo za adventný týždeň 73 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 12 % v porovnaním s tým istým obdobím v roku 2014.

„Slováci sú dlhodobo fanúšikovia moderných technológií a čím ďalej, tým častejšie využívajú kartu ako platobný nástroj v internetových obchodoch. Medzi trendy poslednej doby patrí tiež výber tovaru v kamenných obchodoch a následný nákup na internete. Predpokladáme, že pri ďalšom rozširovaní mobilných platieb sa nárast spotreby v prostredí mobilného a elektronického obchodu bude zvyšovať,“ hovorí Marcel Gajdoš, regionálny manažér Visa pre SR a ČR.

Visa Europe je najväčší spracovateľ transakcií v Európe a jeho systémom ich prejde ročne viac ako 16 miliárd. Počas Čierneho piatku, kedy sa začína európska vianočná nákupná horúčka, dosiahol celkový počet transakcií za sekundu nový rekord - 1793. Tento počet predstavuje dvojnásobok transakcií, ktoré boli spracované v roku 2009. Ďalší prekonaný rekord očakáva Visa Europe 23. decembra, čo býva zvyčajne najrušnejší nákupný deň.

Visa Europe spracovala za prvý týždeň vianočných nákupov 420 miliónov transakcií, čo je o 14 % viac ako minulý rok. V obchodoch nechali Európania o 16 % viac ako vlani a o 29 % sa zvýšil elektronický obchod.

TASR informovala spoločnosť Visa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.