Beniteza mrzel premárnený prvý polčas na Madrigale

Futbalista Realu Cristiano Ronaldo (v strede) a hráč Villarealu Eric Bailly (vľavo) v zápase 15. kola španielskej La Ligy FC Villareal - Real Madrid vo Villarreale 13. decembra 2015. Real prehral 0:1. Foto: TASR/AP

Madrid 14. decembra (TASR) - Tretiu prehru v La Lige v tejto sezóne utrpeli futbalisti Realu Madrid, ktorí podľahli Villarrealu na jeho pôde 0:1. O triumfe "žltej ponorky" v 15. kole rozhodol už v 8. minúte Roberto Soldado. Zverenci trénera Rafaela Beniteza nevyužili šancu stiahnuť náskok rivala a majstra FC Barcelona. V tabuľke sú tretí a na vedúcu dvojicu strácajú päť bodov.

Beniteza po zápase mrzel prehajdákaný prvý polčas súboja na Madrigale. "Takéto veci sa stávajú. Neboli sme dosť dobrí v prvom polčase a v druhom nám chýbala presnosť. Na to, aby ste získali titul, musíte vyhrať veľmi veľa zápasov. A v takomto súboji, ako bol tento, sme mali vyhrať," citovala ho agentúra Reuters.

Na pozápasovej tlačovke bol témou aj fakt, že "biely balet" strelil v najvyššej španielskej súťaži v pätnástich kolách o 23 gólov menej ako v tomto období v minulej sezóne. "Máme najviac striel. Preto vysvetlenie má čo robiť s efektivitou. Musíme jednoducho pracovať na efektivite," dodal bývalý tréner Valencie, Liverpoolu, Chelsea, Interu Miláno či Neapola.