Šanghajská burza vzrástla o vyše 2 %

Foto: TASR/AP

Šanghaj 14. decembra (TASR) - Šanghajská burza dnes vyskočila o vyše 2 %, čo bol jej najprudší nárast za uplynulý mesiac. Neočakávane pozitívne údaje o priemyselnej aktivite totiž zlepšili náladu na akciových trhoch, pričom neutlmili nádeje na nové stimuly. Informovala o tom agentúra Reuters.

Avšak akcie spojené s čínskym konglomerátom Fosun Group klesali. Investori týmto spôsobom reagovali na správu, že šéf Fosun Kuo Kuang-čchang pomáha čínskym úradom s vyšetrovaním.

Kľúčový šanghajský index Composite si dnes pripísal 2,5 % a uzavrel na úrovni 3520,67 bodu. To bol jeho najvýraznejší nárast od 4. novembra. Index CSI300 akcií najväčších firiem kótovaných na burzách v Šanghaji a Šen-čene sa dnes zvýšil o 2,9 % na 3711,32 bodu.

Investorov povzbudili signály stabilizácie čínskej ekonomiky. Cez víkend zverejnené údaje ukázali, že tempo rastu priemyselnej produkcie sa v novembri nečakane zrýchlilo na 5-mesačné maximum. Vzrástli aj maloobchodné tržby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.