VIDEO: Sydney zasiahlo silné tornádo, vyžiadalo si materiálne škody

Austrálske mesto Sydney zasiahlo 16. decembra 2015 tornádo. Prírodný živel spôsobil bleskové povodne a priniesol príval krúp s veľkosťou golfových loptičiek. Foto: Teraz.sk

Sydney 16. decembra (TASR) - Austrálske mesto Sydney zasiahlo dnes tornádo s rýchlosťou vetra vyše 200 kilometrov za hodinu. Prírodný živel na jeho južných pobrežných predmestiach strhával strechy domov, spôsobil bleskové povodne a priniesol príval krúp s veľkosťou golfových loptičiek.

Napriek rozsiahlym škodám neboli hlásené nijaké závažné zranenia obyvateľov, uviedla agentúra DPA.

Tornádo s vetrom, ktorého rýchlosť patrila k najvyšším, akú kedy v tomto meste zaznamenali, bolo súčasťou rozsiahleho búrkového pásma. To zasiahlo južné pobrežie Nového Južného Walesu a Sydney, následne sa presunulo smerom na sever, pričom spôsobilo lokálne záplavy a škody na majetku.

Na sydneyskom letisku museli odložiť prichádzajúce aj odchádzajúce lety, na cestných komunikáciách vznikali zápchy. Ľudia dochádzajúci do práce uviazli po celom meste kvôli zaplaveným cestám, nefungovala svetelná signalizácia, priechodnosť hlavných tepien spomaľovali popadané stromy.

V pobrežnom meste Nowra úrady evakuovali približne 40 osôb po tom, ako sa zrútila strecha miestnej lekárne. Niekoľko ľudí museli úrady zachrániť pre stúpajúcou vodou, tisícky domácností zostali bez elektriny. Na polostrove Kurnell južne od Sydney búrka vážne poškodila zhruba 25 domov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.