V Banskobystrickom kraji zaistili veľa zbraní, medzi nimi aj guľomet

Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Banská Bystrica 18. decembra (TASR) - Množstvo kompletných aj rozobraných dlhých a krátkych strelných zbraní s muníciou a tiež samopaly, pušky, brokovnice, dokonca guľomet, zaistili v týchto dňoch príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Banskobystrickom kraji.

Ako dnes TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Slivka, policajti mali už nejaký čas na muške osoby, ktoré mali v okresoch Brezno a Lučenec zadovažovať, prechovávať a ponúkať na predaj zbrane bez povolenia. Malo ísť o rôzne pištole či revolvery, ale aj útočné pušky a iné zbrane rôznych značiek a kalibru, vrátane munície. Niektoré zbrane boli pôvodne expanzné, avšak neskôr prerobené na streľbyschopné, čím sa automaticky zaradili medzi zakázané. Zbrane sú v súčasnosti predmetom expertízneho skúmania.

V utorok 15. decembra vykonala NAKA domové prehliadky a o deň neskôr vyšetrovateľ obvinil päť osôb zo zločinu nedoveleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Jeden z obvinených je stíhaný väzobne, zvyšní štyria na slobode. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.