Tréner Francúzov o obvinenom Benzemovi: Urobil chybu

Didier Deschamps Foto: TASR/AP

Paríž 18. decembra (TASR) - Podľa trénera francúzskej futbalovej reprezentácie Didiera Deschampsa urobil Karim Benzema chybu, keď sa zaplietol do vydieračskej kauzy.

Francúzska futbalová federácia (FFF) s okamžitou platnosťou vylúčila útočníka Realu Madrid z národného tímu po tom, ako sa stal obvineným z konšpirácie a účasti v organizovanej zločineckej skupine v súvislosti s vydieračskou kauzou. Benzemovi hrozí, že ak FFF nezruší jeho dištanc, príde o EURO 2016, ktoré organizuje práve Francúzsko.

"Karim Benzema spravil chybu, to je jasné. Neuvedomil si následky svojho konania. Dištanc od federácie akceptujem. Šesť mesiacov pred štartom majstrovstiev Európy to pre náš tím nie je ľahká situácia, ale popasujeme sa s ňou," citoval Deschampsa denník Le Parisien.

Benzema a ďalšie obvinené osoby mali od spoluhráča v reprezentácii Mathieua Valbuenu vymáhať peniaze výmenou za to, že nezverejnia sexuálne video so šteklivými zábermi hráča, ktoré bolo nahraté na mobile. Benzema svoju vinu v kauze popiera.

Benzema vraj chcel Valbuenu na existenciu nahrávky upozorniť a ponúknuť mu pomoc kamaráta Karima Zenatiho, ktorý by vraj zadarmo zabezpečil, aby video zničili. Podľa vyšetrovateľov hral Zenati v prípade kľúčovú úlohu a je takisto podozrivý. Benzema je na základe rozhodnutia parížskej jurisdikcie pod súdnym dozorom, čo pre neho znamená zákaz stretávania sa s Valbuenom i osobami obvinenými v celom prípade.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.