Colníci vo Vietname zhabali viac ako dve tony slonoviny

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Hanoj 18. decembra (TASR) - Vietnamskí colníci zadržali zásielku obsahujúcu viac ako dve tony sloních klov, ktoré do Vietnamu pravdepodobne prepašovali z Mozambiku.

Kontraband pozostávajúci z viac ako 830 sloních klov s hmotnosťou 2,2 tony objavili vo štvrtok medzi vrecami s fazuľou v severovietnamskom prístave Haiphong, uviedol dnes pre DPA zástupca riaditeľa miestnej colnej správy Nguyen Si Trang.

Zásielka slonoviny, ktorá do Haiphongu dorazila 29. novembra, bola adresovaná spoločnosti Ha Linh. Tá však popiera, že by si ju objednala.

Lov slonov a nosorožcov a pašovanie ich klov či rohov sú v rámci medzinárodných snáh o ochranu ohrozených druhov zvierat postavené mimo zákon. Ilegálne obchodovanie s týmto tovarom však napriek tomu vzrastá, dopyt po nich je najmä v Číne a Vietname.

Slonie kly sú cenené pre svoje estetické atribúty, zatiaľ čo nosorožie rohy majú podľa ľudových povier liečivé a afrodiziakálne účinky, pričom cena za jeden gram je približne 115 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.