Pred Vianocami vychádza knižná publikácia o Stanislavovi Jarábkovi

Na archívnej snímke Stanislav Jarábek Foto: TASR - Daniel Veselský

Trnava 18. decembra (TASR) - Krátko pred Vianocami sa na pultoch kníhkupectiev objaví publikácia "Neboli sme stále anjeli", ktorá mapuje futbalovú kariéru a život bývalého kapitána majstrovskej Trnavy Stanislava Jarábka. Sedemdesiatsedemročný "Šabla", ako znie prezývka bývalého nekompromisného obrancu, doviedol Spartak v jeho slávnej ére k trom titulom majstra Československa v rokoch 1968, 1969 a 1971.

"Dovedna 232 strán zahŕňa takmer 200 čiernobielych i farebných fotografií, pričom mnohé uvidí futbalová verejnosť prvýkrát. Nechýba bohatá štatistická časť mapujúca pôsobiská Stanislava Jarábka, ale aj vystúpenie dorasteneckej reprezentácie ČR na ME 1957 v Španielsku či olympijského mužstva ČSSR na OH 1968 v Mexiku," informoval internetový portál Trnavského hlasu.

Publikáciu autorsky zostavil futbalový žurnalista Mojmír Staško a vychádza v edícii Športové legendy, v ktorej už predtým vyšli kúsky ako Krok od futbalového neba (o putovaní Spartaka slávnym ročníkom 1968 – 1969 a zápase s Ajaxom Amsterdam - pozn.) a Predbehol dobu (o trénerovi Antonovi Malatinskom).

"Trnavský futbal mal vo svojej slávnej ére – a nielen v nej – niekoľko pilierov. Patrili a patria k nim mená ako Malatinský, Švec, Kuna, Dobiaš, Adamec či Jarábek... Stanislav Jarábek je však akoby živá kronika celých desaťročí. Bol hráčom, trénerom i funkcionárom Spartaka, takýto trojboj absolvoval v klube málokto. Tí, čo ho poznajú, vedia, že je zároveň výborný rozprávač. Knihu sme koncipovali tak, aby ostal v tejto pozícii a bola to dobrá idea. Myslím si, že tí, čo majú radi príbehy staršej éry, si prídu na svoje," uviedol Mojmír Staško.

Úvodné venovanie napísal do knihy Karol Dobiaš. Verejnosti predstavia tento knižný produkt v nedeľu 20. decembra o 17.00 pred predajňou Panta Rhei v obchodnom centre City aréna, kde bude Stanislav Jarábek podpisovať knihu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.