Čínsky akciový trh klesol najviac za dva týždne

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Šanghaj 24. decembra (TASR) - Čínsky akciový trh dnes zaznamenal najprudší jednodňový pokles za dva týždne. Záujem investorov o blue-chipy ochladol potom, čo regulačné orgány sprísnili pravidlá pre investície poisťovní do firiem kótovaných na burze. Informovala o tom agentúra Reuters.

Index najväčších firiem kótovaných na burzách v Šanghaji a Šen-čene - CSI300 padol o 1 % na 3829,40 bodu a šanghajský index Composite stratil 0,6 % a uzavrel na úrovni 3612,49 bodu. Oba indexy majú za sebou najhorší deň od 8. decembra.

Blue-chipy v poslednom čase posilňovali. Poisťovne bohaté na hotovosť totiž na konci roka vo veľkom nakupovali a v niektorých prípadoch sa dokonca stali veľkými akcionármi firiem kótovaných na burze.

Avšak tipovanie na to, ktorá firma sa stane ďalším akvizičným cieľom poisťovní, sa skončilo. Regulačné orgány totiž v stredu (23.12.) sprísnili pravidlá a od poisťovní požadujú detailnejšie informácie potom, čo ich podiel vo firme kótovanej na burze prekročí 5 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.