Zisk aj tržby Swatch Group vlani klesli

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Zürich 3. februára (TASR) - Švajčiarska spoločnosť Swatch Group svojimi výsledkami za rok 2015 sklamala analytikov. Jej zisk totiž klesol viac, ako odhadovali a prvýkrát po šiestich rokoch zaznamenala aj pokles tržieb. Swatch to pripisuje slabému odbytu v Hongkongu a silnému franku. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Čistý zisk najväčšieho výrobcu hodiniek na svete vlani klesol medziročne o 21 % na 1,12 miliardy frankov (1 miliarda eur), zatiaľ čo analytici odhadovali, že dosiahne 1,195 miliardy CHF.

Prevádzkový zisk spoločnosti, ktorá vyrába luxusné hodinky Omega, Tissot alebo Brequet, minulý rok tiež klesol, a to o 17 % na 1,45 miliardy CHF. Aj tento výsledok sklamal analytikov, ktorí počítali s prevádzkovým ziskom vo výške 1,56 miliardy CHF.

Vlaňajšie hrubé tržby Swatch sa pri konštantných menových kurzoch znížili o 0,9 % na 8,45 miliardy CHF a pri aktuálnych kurzoch klesli o 3 %. Ekonómovia pritom očakávali tržby v priemere 8,66 miliardy CHF.

Swatch zároveň oznámil, že do februára 2019 plánuje spätne odkúpiť svoje akcie za 1 miliardu CHF.

Predpovedá tiež, že v tomto roku sa jeho tržby v lokálnych menách zvýšia o viac ako 5 % vďaka dopytu v Číne, ale bez Hongkongu, ktorý je pritom najväčším trhom švajčiarskej spoločnosti.

Swatch navrhuje vyplatiť za minulý brok dividendy vo výške 7,50 CHF na akciu. Výska dividendy tak zostáva už druhý rok rovnaká.

(1 EUR = 1,1147 CHF)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.