Výhru futsalistov Srbska nad Slovincami videlo až 11.000 divákov

Ilustračné foto Foto: TASR/Andrej Galica

Belehrad 3. februára (TASR) - Otvárací zápas futsalových majstrovstiev Európy v Belehrade sledovala v utorok rekordná návšteva 11.000 divákov. Domáca srbská reprezentácia v ňom v A-skupine zdolala Slovinsko 5:1, hoci prehrávala, ale štyrmi gólmi v druhom dejstve dostala arénu do vytrženia.

Podľa informácie oficiálneho webu UEFA je 11.000 divákov rekordom na zápase skupinovej fázy ME, resp. štvrtou najväčšou návštevou pod hlavičkou UEFA vôbec. Slovinci išli do vedenia po priamom kope Igora Osredkara, ale na 1:1 vyrovnal z pokutového kopu po šiestich naakumulovaných slovinských fauloch Slobodan Janjič. Dva góly, ten prvý v prvej minúte druhého polčasu, strelil Mladen Kocič, a Srbi potom už jasne dominovali.

"Nemôžeme sa sťažovať na náš výkon v prvom polčase. Potom sme však pravdepodobne stratou koncentrácie dostali druhý gól, a ten nás položil. Potom už bolo všetko zlé. Hrať pred návštevou 11.000 divákov bolo skvelé," citoval web UEFA slovinského kapitána Osredkara.