Skip to content

Dnešný dátum:

sobota, 21 februára, 2026
Menu

Ceny ropy mierne klesli

26 februára, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (219 slov)
Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Singapur 26. februára (TASR) – Ceny ropy dnes ráno mierne klesli po výraznom náraste vo štvrtok (25. 2.). Americká ropa WTI sa obchoduje okolo úrovne 33 USD (29,93 eura) za barel. Informovali o tom agentúra DPA, RTTNews a Bloomberg.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s aprílovým kontraktom sa dnes ráno o 7.50 SEČ predával po 33,01 USD. To je o 6 centov menej ako vo štvrtok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Kontrakt počas štvrtka posilnil o 92 centov alebo 2,9 % a uzavrel na úrovni 33,07 USD za barel. Aprílový kontrakt na severomorskú ropu Brent dnes ráno zlacnel o 17 centov na 35,12 USD za barel.

Trh s ropou sa naďalej sústredí na ruskú a saudskoarabskú iniciatívu týkajúcu sa zmrazenia ťažby na januárovej úrovni. To v poslednom čase opakovane podporilo ceny.

Ruský minister energetiky Alexander Novak sa ešte stále nevzdal nádeje, že sa k dohode veľkých producentov pripojí aj Irán. Vo štvrtok vyhlásil, že by sa z tohto dôvodu mohlo na budúci týždeň konať stretnutie s iránskym ministrom ropného priemyslu. Irán sa zatiaľ vyjadroval k plánom na zmrazenie produkcie odmietavo.

(1 EUR = 1,1027 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia