V Prievidzi počas horúčav budú kropiť ulice, chcú využiť novú techniku

Na snímke cisternové vozidlo polieva cestu vodou. Foto: TASR/Roman Hanc

Prievidza 6. mája (TASR) - Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) plánujú vo verejnej súťaži zakúpiť cisternovú nadstavbu na kropenie cestných komunikácií počas horúcich letných mesiacov. Technika by mala byť skompletizovaná a pripravená na používanie už v nastávajúcej letnej sezóne, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Dôvodom zakúpenia kropiaceho systému je neustále zvyšujúca sa potreba kropiť asfaltové povrchy počas dní s tropickými teplotami. "TSMPD ako správca mestských komunikácií si od tohto kroku sľubujú okrem splnenia požiadaviek ľudí aj zníženie prašnosti v intraviláne mesta," uviedol Ďureje.

Kropiaci systém, teda kropiaca cisternová nadstavba, bude môcť byť v čase letnej sezóny osadená na podvozok techniky, ktorou TSMPD na úseku správy ciest už disponujú, ozrejmil Roman Bartoš z TSMPD. "V rámci efektívneho nakladania s finančnými prostriedkami sa snažíme univerzálne využívať náš existujúci vozidlový park. Preto nepotrebujeme kupovať kompletne celé cisternové auto na kropenie ciest, ale len kropiaci systém," povedal.
Mestská firma momentálne pripravuje súťaž na nákup techniky. "Aby sme dosiahli čo najväčšiu úsporu finančných prostriedkov, cisternu zakúpime formou verejného obstarávania cez Elektronický kontraktačný systém. Vychádzajúc z cenových relácií tejto techniky nateraz predpokladáme výšku investície predbežne na 33.000 eur bez dane z pridanej hodnoty," uzavrel Bartoš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.