Na Galambe pri kaplnke posvätia automobily, motorky i vodičov

Ilustračná fotografia. Foto: TASR - Roman Hanc

Čakanovce 6. mája (TASR) – Požehnanie automobilov, motoriek, vodičov a pasažierov dopravných prostriedkov je obsahom duchovného podujatia, ktoré sa koná v nedeľu 8. mája o 15.00 h na Galambe, na rozmedzí obcí Ratka a Čakanovce v okrese Lučenec. Ako TASR informovala Lucia Spodniaková z občianskeho združenia Apeiron kaplnky Sedembolestnej Galamba, akciu v tomto období už štvrtý rok organizujú z dôvodu začínajúcej motorkárskej sezóny.

Mnohí z nás v súčasnosti vlastnia dopravný prostriedok a nie je isté, že keď ráno odchádzame z domu, tak sa doň večer aj vrátime. Požehnanie preto považujeme za akýsi ochranný štít,“ vysvetlila Spodniaková s tým, že tradícia požehnania dopravných prostriedkov na Galambe vznikla z nápadu brata Filipa Čierneho, františkána z Prešova, ktorý toto miesto často navštevuje.

Súčasťou podujatia je i svätá omša slúžená za všetkých zosnulých, ktorí zomreli na cestách. Po nej bude nasledovať samotné požehnanie a neskôr občerstvenie v podobe guľáša,“ uviedla ďalej Spodniaková, podľa ktorej akciu uzavrie o 17.00 h spanilá jazda požehnaných strojov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.