Parkovanie v Púchove bude takmer o polovicu lacnejšie

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Púchov 6. mája (TASR) – V Púchove sa bude parkovať lacnejšie. Poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva rozhodli minulý týždeň (26. 4.) doplnkom všeobecne záväzného nariadenia o znížení cien parkovného v priemere takmer o polovicu.

Ako TASR informoval primátor mesta Rastislav Henek, dôvodom zníženia cien za parkovanie je priaznivý výsledok hospodárenia mesta za rok 2015, kedy Púchov dosiahol rekordný prebytok 1,5 milióna eur. „Nastavili sme reálnejšie výdaje. Chceme sa podeliť s občanmi o výsledok hospodárenia, a tým priniesť profit pre všetkých ľudí v Púchove, aby mali pocit, že v našom meste sa oplatí žiť. Taktiež týmto spôsobom plánujeme prilákať aj návštevníkov,“ skonštatoval Henek s tým, že nové ceny parkovného začnú platiť od 1. júna tohto roku.

Ako dodal, rozhodnutím poslancov sa znížia ceny jednorazových parkovacích lístkov, ale aj parkovacích kariet. Cena jednorazového parkovného sa podľa neho zníži z jedného eura na 50 centov, ročná parkovacia karta bude stáť namiesto doterajších 30 iba 15 eur, polročná desať eur a desaťdňová karta 2,50 eura. Cena rezidentskej karty sa zníži od júna z desiatich na päť eur.

V rozpočte na tento rok plánovalo mesto s príjmom za parkovanie vo výške 250.000 eur. Primátor si nemyslí, že znížením cien parkovného sa príjem zníži o polovicu. „Počítame so zvýšeným výberom a predajom parkovacích kariet. Poplatok za parkovné budeme používať na vybudovanie nových a udržiavanie existujúcich parkovacích miest, a to všetko samozrejme za nižšie – vysúťažené, ceny,“ zdôraznil Henek s tým, že mesto sa každý rok snaží vybudovať aj nové parkovacie miesta. „Pred dvomi týždňami sme odovzdali do užívania niekoľko novovybudovaných parkovacích miest a v tomto procese plánujeme aj ďalej pokračovať,“ uzavrel púchovský primátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.