Mexická polícia zatkla vplyvného narkobaróna

Mexickí policajti Foto: TASR/AP

Mexiko 13. augusta (TASR) - Mexická federálna polícia oznámila v piatok opätovné zatknutie bývalého vojaka Luisa Reyesa Enríqueza, ktorý bol údajne jedným zo zakladateľov vplyvného drogového kartelu Los Zetas. Agentúra AP uviedla, že zásah proti tomuto mužovi, známemu v minulosti pod prezývkou Z-12, sa uskutočnil v San Pedro Garza García - okrajovej časti mesta Monterrey, ktorá patrí medzi najbohatšie obce Mexika.

Reyesa Enríqueza pôvodne zatkli už v roku 2007, z väzby ho však prepustili po tom, ako ho súd zbavil v apríli 2015 obvinení z organizovaného zločinu a obchodovania s drogami. Prokuratúra sa proti tomuto rozsudku odvolala a dosiahla potvrdenie predošlého rozhodnutia, na základe ktorého má stráviť vo väzení 47,5 roka.

Zakladateľmi drogového kartelu Los Zetas boli dezertéri z elitného útvaru mexickej armády. Samotný Reyes Enríquez dezertoval v roku 1999, keď pôsobil na území mexického štátu Tamaulipas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.