Skip to content

Dnešný dátum:

piatok, 20 februára, 2026
Menu

Víťazné fotografie SLOVAK PRESS FOTO vystavia v New Yorku

16 septembra, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (365 slov)
Slovak Press Foto, detail plagátu Foto: Teraz.sk

Bratislava/New York 16. septembra (Teraz.sk) – Generálny konzulát SR v New Yorku uvedie výstavu víťazných fotografií Slovak Press Photo, ktorá bude od 19. septembra do 1. októbra v prestížnej foto galérii Klompching Gallery v New Yorku.

Návštevníci si budú môcť pozrieť vyše 40 fotografií z deviatich kategórií 4. ročníka súťaže Slovak Press Photo, vrátane špeciálnej kategórie Slovensko – bohatstvo v rozmanitosti – tradícia a súčasnosť, ktorá vznikla v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Táto výstava je súčasťou akcií venovaných slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ.

Klompching Gallery sa nachádza vo vychytenej štvrti Dumbo v Brooklyne, ktorá je známa galériami a výstavami. V čase Slovak Press Photo výstavy bude v Dumbe prebiehať Photoville Festival, na ktorom sa zúčastnia tisíce profesionálov a návštevníkov.

4. ročník Slovak Press Photo hodnotila sedemčlenná medzinárodná porota, predsedom poroty bol Stanley Greene z USA. Hlavnú cenu súťaže Grand Prix získal Robert Tappert s fotografiou zo série ID. Táto výstava je súčasťou akcií venovaných slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ. Na otvorení sa zúčastnia aj riaditeľka Slovak Press Photo Jana Garvoldtová a predseda poroty 3. ročníka Paul Martinka, známy slovenský fotograf pre New York Post.

Slovak Press Foto, plagát Foto: Teraz.sk

„Slovak Press Photo ďakuje MZVaEZ SR, generálnej konzulke v New Yorku pani Trnovcovej a nášmu bývalému predsedovi poroty Paulovi Martinkovi, za to, že Slovak Press Photo môže vystavovať tento rok v prestížnej galérii v New Yorku“, povedala Jana Garvoldtová, riaditeľka súťaže Slovak Press Photo.

Záštitu nad výstavou prebral minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, minister kultúry SR Marek Maďarič a primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia